top of page

Вінницький Кластер приладобудування та автоматизації серед перших інноваційних кластерів завершив навчання від EU4Digital


Директор Кластеру приладобудування та автоматизації Юрій Клименко отримав відповідний сертифікат про успішне завершення навчання для інноваційних кластерів Східного партнерства (EaP), організоване EU4Digital. 

У квітні EU4Digital ICT Innovation зібрали на заключний вебінар 16 представників кластерів та нових організацій з управління кластерами з Вірменії, Азербайджану, Грузії, Республіки Молдова та України для участі в тренінгу з впровадження найкращих практик ЄС у сфері управління кластерами. Під час навчання (тренінгів та вебінарів), яке проходило до квітня, було представлено результати аналізу найкращих європейських практик у цій сфері, а також надано можливість учасникам зв’язатися з представниками Європейського секретаріату кластерного аналізу (ESCA), Асоціації кластерів Румунії, ІТ-кластеру Трансільванії та кластеру AgroTransilvania, які поділилися своїм досвідом управління та бенчмаркінгу кластерів.

Аналіз, проведений EU4Digital, показав, що успішні європейські кластери, незалежно від їх розмірів і секторів, мають спільну стратегію зростання. Вона починається із зовнішньої або державної фінансової підтримки та розвивається до збалансованої моделі. Успішні кластери активно залучають членів до управління та стратегічного планування, використовують зовнішній досвід для стимулювання інновацій та адаптують свої послуги відповідно до потреб учасників, поступово збільшуючи свою цінність. З часом спектр послуг може розширюватися, включаючи брендинг і заходи зі сталого розвитку. Кластери також можуть впливати на регіональні стратегії та сприяти цифровій трансформації серед малих і середніх підприємств (МСП), потенційно перетворюючись на центри цифрових інновацій (DIH).

Нові навички і знання дозволять підвищити ефективність управління кластером  щодо сприяння інноваціям, створенню ефективних операційних моделей та ціннісних пропозицій. 


8 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page